Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

3D sanal gözlükler ile gençler arasında kan bağışına dikkat çekilecek

Yürütülecek proje çerçevesinde zenginleştirilmiş “3D Sanal Gözlük” ile gençlere sanal gerçeklik yöntemiyle bağışlanan kanın vücuttaki kahramanlığı gösterilecek.

Kan stoğunun sürekli azaldığına dikkat çekmek ve genç nesillerde düzenli kan bağışı algısının geliştirilmesi amacıyla Yürütülecek proje çerçevesinde zenginleştirilmiş “3D Sanal Gözlük” ile gençlere sanal gerçeklik yöntemiyle bağışlanan kanın vücuttaki kahramanlığı gösterilecek.

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Salih Amiroğlu, Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin, Denizli Valiliği Proje Koordinatörü Murat Urhan ve diğer görevliler katıldı.

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinden Dr. Cafer Yıldırım, proje hakkında bilgiler vererek, 3D Sanal Gözlük ile kanın vücuttaki dolaşımı ve insan hayatındaki önemine dikkat çekerek, gençler arasında farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Projenin önemine değinen Vali Ahmet Altıparmak ise “Türk Kızılayı gönüllü ve sürekli kan bağışı anlayışını toplumun her kesimine yayarak, toplumun ihtiyacı olan kanı; nitelikli, güvenli ve uluslararası standartlarda temin edip ulaşımını sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Türk insanının yardımseverliğini, insani değerlere verdiği önemi ve ülkemizin büyüklüğünü tüm dünyaya gösteren öncü ve örnek bir kurumumuz olan Tüm Kızılay çalışanlarına, bu amaca doğrudan veya dolaylı olarak katkı sağlayan bağışçılarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol Vali Ahmet Altıparmak ve Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin arasında imzalandı.

Bir önceki yazımız olan DTO Başkanı Erdoğan ekonomiyi değerlendirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri