Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Gürlesin Arda’yı örnek gösterdi

16 Nisan Anayasa Referandumu öncesi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, vatandaşlarla görüşmeye devam ediyor. Referanduma çok az bir süre kala, ilçenin tüm mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Gürlesin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ayrıntılarıyla vatandaşa aktararak, neden evet demelerini gerektiğini anlatıyor.

9 yaşındaki Arda’dan Hollanda’ya tepki

Başkan Gürlesin, Gözler Mahallesi’ndeki ziyaretinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ayrıntılarıyla vatandaşa aktarırken, Avrupa ülkelerinin son aylarda Türkiye’ye karşı takındığı tavırları eleştirdi. Hollanda’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yönelik skandal tavrına ilişkin görüşlerini Gözlerlilerle paylaşan Gürlesin’in sözleri devam ederken, kalabalık içinden minik Arda’nın sözleri büyük alkış aldı. 9 yaşındaki Arda As, elinde Türk Bayrağı ile kalabalık içinden “Ben Hollanda’yı kınıyorum. Sonsuzca kadar, ömrümün sonuna kadar bu milleti destekleyeceğim” diye haykırdı. Minik Arda’nın sözlerinden etkilenen Başkan Hüseyin Gürlesin, Arda’yı yanına aldı. Başkan Gürlesin, Arda’nın sözlerini tekrarlattı. “9 yaşında çocuğumuz bile Hollanda’nın yaptığını biliyorsa, bu yiğitler olduğu sürece bu ülkenin sırtını yerine getiremezler” diyen Başkan Gürlesin, “Almanya’nın, İsviçre’nin, Hollanda’nın yaptığını lütfen şöyle sakin kafayla bir düşünün. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla büyük bir gurur, şeref duyuyoruz. Ama onlar bugüne kadar bizleri güdülecek insan görüyorlardı. O dönemler bitti artık” dedi. Gürlesin, Gözler Mahallesi sakinleri ile sohbetine geç saatlere kadar devam ederek, mahalle sakinlerinin Anayasa değişikliği ile merak ettiği soruları yanıtladı.

Bir önceki yazımız olan Denizli’de Peygamberimizin kutlu doğumu ilahi ve dualarla kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri