Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Zolan’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, toplumu yetiştiren, eğiten ve hayat boyunca gerek anne olarak gerekse eş olarak büyük fedakarlıklar gösteren kadınların hak ettikleri saygıyı yaşamın her alanında görmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Zolan, “Uygar bir ülke olmanın öncelikli unsuru kadınlara ve kadın haklarına değer vermek, onların huzur ve güven ortamında yaşamasını sağlamaktır. Siyasal yaşamda ve iş yaşamında ise aktif rol oynaması gereken kadınlarımızın kendilerinde hiç bir zaman eksiklik görmemesi tam aksine toplumda daha fazla söz sahibi olması gerekmektedir. Çünkü kadıların gücü ve yaşam şartları, toplumların uygarlık karnesidir dedi.
Kadınların bir milletin geleceğini belirleyecek olan nesilleri yetiştirerek toplumun ortak kaderini belirlediğini işaret eden Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesinin kadınlara yönelik hizmetlerinden bahsetti. Başkan Zolan, “Bugüne kadar kadınlarımızın iş dünyasındaki adımlarını hızlandıran Mikrokredi Ofisimiz, onlar için düzenlediğimiz ücretsiz spor, kültür ve sanat kurslarımız, Kadın Meclisimiz ve daha birçok faaliyetimizle Denizlili hanım kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak ‘kadınlar mutlu olursa toplum da mutlu olur’ düşüncesi ile hanım kardeşlerimize karşı pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz.”
Kadına şiddetin insanlığa ihanet olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “8 Mart, kadınlarımızın haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete karşı koyma ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin simgesidir. Bu vesile ile doğumdan ölüme kadar bizleri varlıklarıyla onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren ve yüreklerindeki sevgiyi karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın, annelerimizin ve attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen eşim ve kızlarımın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bir önceki yazımız olan Denizli-Antalya yolunda heyelan başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri