Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çin’den Pamukkale’ye dostluk köprüsü kurmaya geldiler

Heyet, Xining bölgesi hakkında, belediye olarak çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardılar.

Amaçlarının dostluk olduğunu belirten Başkan Gürlesin, “ Çin Halk Cumhuriyeti, Qinghai Eyaleti, Xining ve Türkiye Cumhuriyeti, Pamukkale ilçemiz arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurmak ve geliştirmek üzere, iki şehir arasında dostça ilişkileri geliştirmek üzerine konuştuk. Özellikle Pamukkale-Karahayıt bölgemiz hakkında detaylı bilgiler vererek, termalin başkenti olma yolundaki çalışmalarımızı aktardık. Ayrıca, heyetimizi, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz 2.Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi hakkında da bilgilendirdik” diye konuştu.

Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying, Türkiye’deki belediyelerin iş ve işleyişi ile alakalı Türkiye’de önemli şehirleri ziyaret ederek, Çin ve Türkiye arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurma çabasında olduklarını belirtti. Pamukkale’ye hayran kaldıklarını ifade eden heyet, Pamukkale-Karahayıt bölgesinin turizm açısından çok değerli olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Merkezefendi’de üst yapı atağı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri