Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Denizli’de sahte içki operasyonu

Pamukkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Pamukkale halkının sağlığına göz diken kaçakçılara geçit vermiyor. Geçtiğimiz günlerde sağlıksız et operasyonu yapan ekipler, bu kez sahte içki operasyonu düzenledi. Zabıta ekipleri, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte merdiven altı diye tabir edilen 5 iş yerine baskın gerçekleştirdi. Karahayıt’taki merdiven altı iş yerlerine yapılan baskınlarda maliyeti yaklaşık 60 bin TL olan 700 şişeye yakın sahte rakı, viski ve votkada ele geçirildi. Ele geçirilen sahte içkiler jandarma ekipleri gözetiminde imha edildi.

Denetimler devam edecek

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, halk sağlığının çok önemli olduğunu söyleyerek, zabıta ekiplerinin vatandaşların mağdur olmaması için her alanda denetimlerini sürdüreceğini belirtti. Gürlesin, Pamukkale Belediyesi olarak, ilçemizdeki diğer kurumlarla işbirliği içinde, halkımızın sağlıklı gıdalar tüketmesi adına düzenli denetimlerimiz ve vatandaşlarımızdan gelen ihbarları da değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karahayıt’taki merdiven altı iş yerlerindeki baskınlarda 693 adet sahte içki ele geçirildi. Bunların maliyeti yaklaşık 60 bin TL civarındadır. Kaçak içki nedeniyle yaşanan ölümler ortadayken, Pamukkale Belediyesi olarak biz de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için denetimlerimizi devam ediyoruz. Denetimlerimizi sürdürecek ve yasa dışı hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğiz dedi.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye geliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir