Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Denizli’de “Sokak Hayvanımı Resimliyorum” sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Dünya Sokak Hayvanları Günü etkinlikleri kapsamında Bilgi Evi ve Kurs Merkezleri işbirliğiyle resim sergisi düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde düzenlenen “Sokak Hayvanımı Resimliyorum” adlı sergide öğrencilerin eserleri beğeniye sunuldu. Etkinlikte, sergiye katılan öğrencilere hediyeler verilirken, en güzel resimlerin sahipleri bisiklet ile ödüllendirildi. Serginin ardından kliniği gezen öğrencilere burada yapılan uygulamalar anlatıldı.

Kapukıran: Görevimiz onlara sahip çıkmak

Öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak ve sokak hayvanlarına dikkat çekmek amacıya yapılan etkinlikte konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, “Bugün Dünya Sokak Hayvanları Günü ancak biz sadece bu özel günde değil her gün sokak hayvanları ile yakından ilgilenip, bakımlarını yapıyoruz” dedi. Sokak hayvanlarının, aşırı sıcak ve soğuklara, açlığa ve susuzluğa bağlı hastalıklara maruz kalabildiğini anlatan Kapukıran, “Bizim görevimiz onlara sahip çıkmaktır.”

Bir önceki yazımız olan Otomobil takla attı: 1 ölü, 3 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir