Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

DTO Başkanı Erdoğan’dan K belgesi sahiplerine çağrı

DTO Başkan Uğur Erdoğan, ticari araçlar ile gerçek ve tüzel kişilere yük taşıması yapan araçlar için zorunlu tutulan ‘K’ türü yetki belgesinin süre uzatım tarihleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

2 bin 500 civarındaki K türü yetki belgelerinin yenileneceğini belirten Erdoğan, 5 yılda bir yenilenen belgelerin günü geçmeden işleme alınması gerektiğini söyledi.

Denizli Ticaret Odasının K türü yetki belgeleri ile ilgili işlemleri yürütmeye devam ettiğini aktaran Erdoğan, “2006 yılında düzenlediğimiz yetki belgelerinin ilk süre uzatım işlemleri 2012 yılında tamamlanmıştır. 5 yılda bir yapılan yenileme işlemleri 2017 yılı içerisinde de yoğun bir şekilde devam edecektir. Yenileme işlemleri, yetki belgelerinin üzerinde yazan geçerlilik tarihinin bitiminin 60 gün öncesinde başlamakta, 60 günlük süre içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Yoğun bir işlem dönemi yaşanacağından yetki belgesi sahiplerinin belgelerinin geçerlilik tarihlerini kontrol ederek odamıza başvurmaları gerekmektedir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bakan Zeybekci polislerle bir araya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri