Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hedef önce Avrupa sonra dünya şampiyonası

Antalya’da yapılan seçmelerde U-16 klasmanında milli takıma seçilen 5 Çivrilli öğrenci Nevişet Kameroğlu ortaokulunda düzenlenen törenle Slovakya’ya uğurlandı. Okul müdürü Hayati Çalım ve Briç eğitmeni Ahmet Yegit’in de katıldığı programla uğurlama töreni düzenlendi. Okul müdürü Hayati Çalım, “çocuklarımızın Çivril’e madalya ve derece ile döneceğine inancımız tam. Bugüne kadar katıldıkları her turnuvada derece yapan öğrencilerimize Slovakya’da başarılar dilerim” dedi.

Yaklaşık 2 yıldır Çivrilli öğrencilere Briç eğitimi veren Briç eğitmeni Ahmet Yegit, Antalya’da yapılan seçme müsabakalarından sonra U -16 Milli takımına seçilen 6 öğrenciden 5’nin Çivril’den olmasının gurur verici olduğunu belirtti. Yegit, “Çivril’de yaklaşık iki yıldır öğrenciler için briç eğitimi veriyoruz. Bu eğitimlerin meyvesini U-16 takımına 5 oyuncu vererek aldık. İnşallah 7 – 13 Temmuz tarihleri arasında Slovakya’da yapılacak Avrupa şampiyonasında da başarı ve derece alarak Çin’de yapılacak Dünya Briç Şampiyonasına katılır hem ülkemizi hem de Çivril’imizi en şekilde temsil ederiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Başkan Erdoğan’dan vefa ziyaretleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri