Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Merkezefendi okul başkanları Avrupa’ya taşındı

Merkezefendi Belediyesi’nin ilçede yönetime katılımı artırmak ve gençlerin ilçe sınırları içerisindeki okullarda eğitim alanında yapılması gereken fiziki ve sosyal projelerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan Okul Başkanları Meclisi Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nun Strasbourg’da katıldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde gündeme geldi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Avrupa’da önemli bir konu haline gelen, gençlerin yönetime katılımını sağlama çalışmaları Merkezefendi Belediyesi tarafından da titizlikle takip edilmektedir. Yerel düzeyde demokrasiyi güçlendirmek, doğrudan demokratik katılımı artırmak, çeşitliliğe saygı gösteren güçlü ve kimseyi dışlamayan bir toplum yapısının sağlanmasını amaçlayan perspektif ve projelere ihtiyacımız her geçen gün daha da artıyor. Bu çerçevede belediye başkanlığı yaptığım bölgede doğrudan demokrasi araçlarını kullanmak için yeni bir proje gerçekleştirdik. Gençlerimizin şehrin yönetiminde karar mekanizmalarının bizzat içinde yer almaları ve demokrasi kültürünü özümseyerek gelecekte alacakları inisiyatiflere şimdiden hazırlık yapmaları amacıyla ilçemiz sınırlarındaki lise öğrencilerimiz arasında, okullarda yapılan seçimlerden sonra seçilen okul başkanları ile ‘Merkezefendi Okul Başkanları Meclisi’ni oluşturmuş bulunuyoruz. Her ay Belediye Başkanı olarak benim başkanlığımda toplanan okul başkanları meclisimizde özellikle bölgemizde eğitimle ilgili olarak yapılması gereken fiziki ve sosyal projelerin değerlendirilmesini yapıyoruz” dedi.

“Yönetime Doğrudan Katılımı Sağlayacak Araçların Geliştirilmesi İçin Çalışıyoruz”

Gençler için katılımı artırmak amaçlı yeni projeler üretme çabasında olduklarını dile getiren Başkan Subaşıoğlu, “Gençlerimizin bölgemizde doğrudan karar mekanizmalarında yer alması için yeni projeler geliştirme amacındayız. Okul başkanları meclisi ile birlikte ilçemizde e-belediye ve e-demokrasi uygulamalarının yaygınlaştırılması ve bu konuda yeterince etkin kullanım sağlayamayan toplum kesimlerine yardım edilmesi konusunda da yeni planlama çalışmalarımız bulunmaktadır. Bu çerçevede geçtiğimiz aylarda yapmış olduğumuz anketlerde, vatandaşlarımızın belediyemizde hangi araçlarla bilgi aldıkları, sms, internet sitesi, pankart, yerel gazete ve televizyonlar konusunda çeşitli datalar elde etmiş bulunmaktayız. Bu veriler çerçevesinde de vatandaşlarımızın doğrudan katılımlarını sağlayacak araçların geliştirilmesi konusunda da yeni projelere imza atmak istiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Vali Altıparmak, kurum müdürleri ile biraraya geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri