Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Merkezefendi’nin havuzlarına ilgi

sü gerçekleştirilen ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’ projesi kapsamında çocuklar yüzme öğreniyor.

Merkezefendi Belediyesi’nin 3 yıldır gerçekleştirdiği ‘Yüzme Öğreniyoruz, Birlikte Eğleniyoruz’ tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede Merkezefendi Belediyesi, 12 okula kurduğu 12 portatif havuzda yüzücü yetiştiriyor. Haftanın 6 gününün çeşitli saatlerinde 6-13 yaş arası çocuklar hem yüzme öğreniyor, hem de eğleniyor.

Nefes tekniklerinden, yüzme tekniklerine tüm detaylarıyla profesyonel birer yüzücü gibi yetişen çocukları şimdilerde yarış heyecanı sardı. 25 Ağustos tarihinde yapılacak olan yüzme finalinde 12 okuldaki 12 portatif havuzda yüzme eğitimlerine katılan yüzücüler, en iyi olmak için birbirleriyle yarışacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Havuz projemizin bu yıl 3.sünü gerçekleştiriyoruz. Merkezefendimiz sınırları içerisindeki 12 okulumuzda toplam 6 bin öğrencimize yüzme eğitimi konusunda bir imkân sunduk. Her havuzumuz da bir bayan bir erkek olmak üzere profesyonel hocalarımız var. Çocuklarımız artık yüzme eğitimi noktasında baya ilerledi. Yüzme ile ilgili birçok tekniği çocuklarımız burada öğreniyor. Önemli olan zaten bizler için çocuklarımızı hem eğlendirmek hem de onlara yüzme eğitimini verebilmek. Küçük yaşlardan itibaren yüzme sporu ilgili çocuklarımıza bu imkânı sağlayabilmek çok önemli” dedi.

“25 Ağustos’ta büyük final heyecanı”

Başkan Subaşıoğlu, 25 Ağustos’ta yüzme öğrenen çocukların büyük finalle beraber bir de havuzlar arasında düzenlenecek olan yarışa katılacaklarını söyledi. Subaşıoğlu, “Her havuzumuzda yapılan yarışmalar sonucunda dereceye giren çocuklarımız 25 Ağustos’ta Kazım Kaynak Lisesi’nde büyük finale yarışmak için gelecekler. Merkezefendimiz de yüzme öğrenen çocuklarımızla ilgili nihayetinde bir yarışmayla da işi taçlandırmış olacağız. Ben bütün ailelerimize çocuklarını bu havuzlara getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan Trafik kazasında ölen kardeşleri arkadaşları siyah tişörtlerle uğurladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri