Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Pamukkale’de Cumhuriyet ASM yükseliyor

Pamukkale Belediyesi tarafından kısa bir süre önce inşaatına başlanan Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonu yükselmeye devam ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların öncelikli talebi olan Aile Sağlığı Merkezi için yoğun çabalar harcanmıştı. Hayırseverlerin bağışları ile yer tahsisi zor da olsa gerçekleşen alanda Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi yapılmaya başlandı. İnşaatta incelemelerde bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin yetkililerden bilgiler aldı.

Gürlesin: “100 bin vatandaşımıza hizmet verecek”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “800 metrekare alanda konuşlanacak olan Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor. Bu alanı dolu dolu kullanmak istiyoruz. Zemin ile birlikte 3 katlı olacak binada öncelik Aile Sağlık Merkezi’nde. Bunun yanında yine bölgede boşluğu hissedilen 112 Acil Yardım İstasyonu projede yer alıyor. Cumhuriyet Mahallesi Aile Sağlık Merkezi ve 112 Acil Yardım İstasyonumuzda Acil Müdahale Odası, Bebek İzleme Odası, Bebek Emzirme Odası, Laboratuvar, 4 adet Poliklinik, Gebe İzleme Odası bulunacak. Aynı anda hem Aile Sağlık Merkezi hem de Acil Yardım İstasyonu olarak vatandaşlarımıza dört dörtlük bir hizmet sunacağız. Bu tesiste 100 bine yakın vatandaşımız sağlık hizmeti alacak. Pamukkale Belediyesi olarak önemli projeleri halkımızın hizmetine sunarak daha yaşanabilir bir ilçe oluşturmaya çalışıyoruz. Amacımız Pamukkale’de yaşamanın ayrıcalık olduğunu göstermek ” dedi. Başkan Gürlesin, Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nde Pamukkale Belediyesi’nin bazı birimlerinin yer alacağı hizmet binasının da yer alacağının altını çizdi. Yaklaşık 1.5 milyon liraya mal olacak Cumhuriyet Aile Sağlığı Merkezi’nin inşasının yaz aylarına kadar tamamlanması planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı ışıkta geçen sürücü ambulansa çarptı: 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri