Denizli Haberleri, Denizli Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Şehit yakınları ve gazilere girişimcilik kursu

DTO’nun KOSGEB ve İŞKUR işbirliği içinde düzenlediği Girişimcilik Kurslarını tamamlayan 150 girişimci adayına törenle sertifikaları verildi. Sertifika törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile KOSGEB İl Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç katıldı.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, geçen yıl Kasım ayından bu yana düzenlenen girişimcilik kurslarını başarıyla bitiren bin 25 kişiye sertifika verildiğini açıkladı. Erdoğan, “Bu girişimcilerimizin 600’ü DTO ve KOSGEB, 425’i de İŞKUR’un da katılımıyla 3 kurumun işbirliği ile açılan kurslarda verildi” dedi.

Erdoğan, “Şehit yakınları, gazilerimiz ve gazilerimizin yakınlarına yönelik girişimcilik kursları açacağız. Yine bu kurslarda KOSGEB ve İŞKUR ile işbirliği içinde olacağız. Burada amacımız ülkemizin bekası için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimiz ile yakınlarına öncelik tanımak. Bir anlamda pozitif ayrımcılık yaparak, kahramanlarımıza ve yakınlarına sahip çıkmayı amaçlıyoruz. Bilindiği gibi bu kursları tamamlayarak sertifika alanlar, 50 bin TL hibe, 100 bin TL de faizsiz kredi desteğinden faydalanabiliyorlar” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, 150 girişimcinin sertifika aldığı, Denizli adına önemli bir törende bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Üretimin, kazancın, refahın, paylaşımın olduğu yerde mutluluk vardır. Her girişimci, yeni iş kapıları açmakta, istihdam sağlamaktadır. Bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak canlı bir ekonomiye sahip olmasının önemini biliyorum. Bu anlamda Denizli Ticaret Odası’na, KOSGEB’e ve İŞKUR’a bu kurslar dolayısıyla teşekkür ediyorum. El ele vererek Denizli’nin mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı bir şehir olması için hep birlikte çalışalım” dedi. Törende KOSGEB İl Müdürü Mahmut Oğuz Kılınç ise, girişimci adaylarına, bundan sonraki süreçte her konuda yardımcı olacaklarını, kapılarının açık olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından girişimci adaylarına sertifika verildi.

Bir önceki yazımız olan Sarayköy Belediyesi ile Milli Eğitim arasında protokol imzalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme yöntemleri